türkiye gençlik filarmoni orkestrası - tugfo 2023

türkiye gençlik filarmoni orkestrası - tugfo

ülkemizin en gezenti ve hiperaktif orkestrası türkiye gençlik filarmoni orkestrası - tugfo, 2023 yılı seyahatlerine hazırlanmaya başlamıştı yaklaşık bir ay kadar önce... önceki yıllarda olduğu gibi, bu sene de başvuru sayısı çok yüksek oldu doğal olarak... orkestranın kurucusu ve şefi olan cem mansur, bu sene de oldukça zorlanmış listeyi oluştururken ama bu sene listede yer alamayan gençlerin gelecek yıllarda şansları devam ediyor tabii.. yılmak yok...

orkestra hakkında genel bilgi yanında, 2021 ve 2022 yılı kadroları için aşağıdaki bağlantıya gidiniz...

türkiye gençlik filarmoni orkestrası - tugfo

tugfo tarafından 2023 yılının kadrosu açıklandı bugün... fotoğraf olarak paylaşıldı, ben de aynen paylaşıyorum aşağıda.. bazı yıllar çok küçük katılamama durumları olabiliyor, kesinleştiği zaman ben de bu paylaşımda yazı olarak paylaşırım..

"yazı olarak" diye vurgulamamın önemli bir sebebi var tabii.. fotoğraf olduğu zaman kadroda yer alan genç müzisyenler google vb arama motorlarında bulunamıyorlar doğal olarak... bu sebeple; en azından ben kendi adıma belirteyim, benim amacıma uygun olmuyor çünkü benim bu paylaşımları yapmamdaki tek amaç, genç sanatçılarımızın isimlerinin geçmesi, tanınmaları vb.. ve tabii ki bu orkestranın... son yıllarda yarışma sonuçları da fotoğraf olarak paylaşılmaya başlandı, pek iyi bir seçenek değil... sonuçta birisi zaten vakit harcayıp yazıyor ya, mesela aşağıdakini birisi yazmış.. işte o yazılanı fotoğrafa ek olarak yazı olarak da yapıştırıvermek daha iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum..

türkiye gençlik filarmoni orkestrası - tugfo 2023 kadrosu

2023 yılı kadrosunda yer alan genç müzisyenlerimizin de çok büyük bölümü takip ettiğim isimler.. bu isimleri bu sene tugfo kadrosunda görmek beni hiç şaşırtmadı, defalarca başarılı çalışmaları ile gurur duyduk.. bu sene çok arzu etmelerine rağmen kadroda yer alamayan isimlein de önümüzdeki yıllarda mutlaka yer alacaklarını düşünüyorum... her başvuranın değil tabii..

türkiye gençlik filarmoni orkestrası tarafından bugüne dek yurt içinde ve yurt dışında verilen konserlerin tamamı büyük beğeni alan, ayakta alkışlanan konserler oldu... tamamına ulaşamadım ama bazı konserlerin tamamı paylaşılmış, harika berlin konserini önceki paylaşımda paylaşmıştım, aşağıdaki çalma listesinde, farklı yıllara ait diğer konserleri de bulabilirsiniz... şimdilik, iyi seyirler diyeyim...

çalma listesi (playlist)... bu sebeple, liste işaretine (üst üste üç çizgi) tıklayıp, tüm konserlere ilgi gösteriniz...

Yorumlar

Popüler Yayınlar