piyanist delfin demiray


321 sanat gazetesi

 

SAYI 5 - 22 KASIM - 05 ARALIK 2021

 

Konser ⧫ Tiyatro ⧫ Sergi

Krzysztof Kieślowski Filmi
LeDouble Vie De Veronique


yazan ve hazırlayan

piyanist delfin demiray

Delfin Demiray, 2005 Ankara doğumludur. 8 yaşında Bilkent Üniversitesi, Müzik Hazırlık İlkokulu'na kabul edildi. Halen Lise bölümü 11. sınıf piyano sanat dalı öğrencisidir. İlk ve ortaöğretim hayatı boyunca Elif Önal, Başar Can Kıvrak ve Yoonie Han’ın öğrencisi oldu. 3 yıldır Barno Haknazarova ile piyano eğitimine devam etmektedir. Mayıs 2016da İstanbul Pera Uluslararası Piyano Yarışması’nda Teşvik ödülü aldı. Temmuz 2017de Sicilya/ İtalya’da düzenlenen AmiCa Fest Uluslararası Piyano Festivali’nde “Audience” Award” ödülüne layık görüldü. Haziran 2018de İzmir’de Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışması’nda Mansiyon Ödülü aldı. 2018 Bilkent Uluslararası Piyano Festivali'nde "Fine Arts Performance & Scholarships" tarafından Full Scholarship almaya hak kazandı. 2015 yılından bu yana Stanislav Loudenitch, Gülsin Onay, Enrico Elisi, Tian Ying, Sofia Gulyak, Özgür Aydın, Muhiddin Dürrüoğlu, Boaz Sharon, Kamerhan Turan, Hyun Sook Tekin, Jahye Kim, Jura Margulis, Rustem Hayroudinoff ve Dasha Moroz'un ustalık sınıflarında bulundu. Eğitim dönemleri boyunca çeşitli sınıf konserlerinde ve 2018de MozartHaus Genç Yetenekler Piyano Konserleri'nde, Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi'nde, Kore Kültür Merkezi'nde performans gösterdi. Müzik eğitiminin yanı sıra Ankara Sanat Tiyatrosu, Bilkent Çocuk Tiyatrosu ve Tiyatro 367'de drama eğitimleri aldı. Halen müzik eğitimine devam etmekte olup drama öğrenimini sürdürmektedir.
 
 

ÖNCEKİ SAYILAR

Yorum Gönder

7 Yorumlar

 1. Sürükleyici bir dille yazılmış, hem bilgi veriyor hem de etkinlikleri takip etme şansı tanıyor. Eleştiriler öyle güzel ve kapsamlı ki bana farklı bakış açıları kazandırdı ve izlediğim filmi bile eleştirisini okuduktan sonra tekrar izleme ihtiyacı hissettim. Delfin'i tebrik ediyorum. Ben onu izlemeye devam edeceğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. katkınız için çok teşekkür ederim... evet, ankara sanat etkinlikleri çok yararlı ama benim delfin'in bu büyük emeğini paylaşmamın en büyük sebebi, eleştiri ve yorumlar... kendi adıma yazayım; sadece etkinlikler olsaydı, bu derece önemsemeyebilirdim... paylaşımı blog paylaşımı şeklinde değil de, ayrı bir bölüm olarak yaptığım için bu düşüncelerimi metinde yazmadım ama buraya ilave edeyim; asıl amacı etkinlikleri duyurmak gibi görünse de, bence diğer kısımlar çok daha özel ve yararlı... bir yandan öğrencilik devam ederken bu çalışmayı geliştirip sürdürmek hiç de kolay değil ama bence şu harcadığı emek de en az öğrenim hayatı kadar önemli...

   Sil
 2. Tatlı kızımız ne kadar güzel bir gazete hazırlamış! Bayıldım. Güzel ellerine ve yüreğine sağlık. İyi ki varlar, iyi ki bizim de böyle sanata aşık gençlerimiz var. Müziğini de dinlemeyi çok isterim inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkürler aytül hanım... evet, iyi ki varlar.. ilk fırsatta müziğini de dinletirim...

   Sil
 3. HAHAya baksana üstad, piyasada satılan bilimum dergilerden 1000 kat iyi bu�� bu arkadaş bu işe bi el atsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. görmemişim:)... kesinlikle haklısın kerem:)...

   Sil
 4. Ne kadar güzel hazırlanmış bir sanat gazetesi bu böyle. Bayıldım. Sadece genç bir konservatuvar öğrencisinin tek başına böyle bir çalışmayı sanat aşkıyla yapmış olması çok gurur ve mutluluk verici.

  YanıtlaSil